Bankovanie - Štúdio RELAX, Nám. Oceliarov 23, Košice - Šaca, tel. 0915 318 140

Copyright © All rights reserved. Made By MikeDesigns.  

Bankovanie

Bankovanie je veľmi stará metóda. Bola používaná po tisícročia nielen v Číne.

Reguluje tok čchi a krvi. Napomáha vytiahnuť „škodliviny“ (vietor, chlad, vlhko, horúčosť) na povrch a ich vylúčenie. Rozhýbava čchi a krv a otvára kožné póry, čím dochádza k eliminácii škodlivých faktorov.

Od prvého okamihu aplikácie je pozorovateľný pohyb krvi. V prípade nedostatku energie je tento pohyb pomalý, ak je energie nadbytok, je rýchlejší. V súčasnosti sa používajú sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti. Ak už použijeme akúkoľvek nádobu na bankovanie, cieľom je vždy odstránenie škodlivín z tela, obnovenie toku čchi a krvi. Má vplyv na kožu, svaly, kĺby, zažívacie ústrojenstvo. Bankovanie, ako aj masáž s bankami, je účinná pri chronickej bolesti hlavy, malátnosti, bolesti ramenných kĺbov, únave, neuralgii, reumatizme a tráviacich ťažkostiach.

Účinky bankovania sú všeobecné (prečistenie krvi, zlepšenie obehu, obnova funkcie nervového systému…) a lokálne (odstránenie bolesti, uvoľnenie spazmov…).

Terapeuti odporúčajú bankovanie kombinovať s ďalšími liečebnými postupmi.

Je na mieste otázka: “Čo sa deje v procese bankovania?”Sklenená banka, ktorá miernym nahriatím, priložením na pokožku sa následne prisaje podtlakom na priložené miesto. Podtlakom prasknú kapiláry a vytvorí sa krvný výron. Na tomto mieste sa lokálne zvýši prívod krvi a kyslíka.

                 Výsledkom je rýchla  metabolizácia a regenerácia tkaniva.